Η Χαρώνη Ελένη είναι Διαιτολόγος - Διατροφολόγος με ιδιωτικό γραφείο στο Αργοστόλι. Απέκτησε το πρώτο της πτυχίο στη Νοσηλευτική από τη Σχολή Επιστημών Υγείας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και στη συνέχεια εργάστηκε σε μεγάλα δημόσια νοσοκομεία της Αγγλίας ως νοσηλεύτρια. Μέσα από αυτή την εμπειρία της, συνειδητοποίησε ότι οι περισσότερες από τις ιατρικές παθήσεις είναι επιπτώσεις του τρόπου ζωής μας, συμπεριλαμβανομένων και των διατροφικών μας επιλογών κι έβαλε στόχο να αναπτύξει τις ακαδημαϊκές της γνώσεις, ώστε να μπορεί να βοηθήσει τους ασθενείς πιο αποτελεσματικά στις ανάγκες τους για καλύτερη ποιότητα ζωής. Έτσι, απέκτησε το δεύτερο πτυχίο της στην Κλινική Διατροφή και Διαιτολογία, από το Πανεπιστήμιο του Plymouth. Ως κλινική διαιτολόγος με εμπειρία σε δημόσια νοσοκομεία της Αγγλίας, έχει ισχυρό υπόβαθρο και κατάρτιση στις επιστήμες υγείας και είναι ενημερωμένη σε θέματα αφορούν στη διατροφή και τις ασθένειες. Έχει λάβει εκπαίδευση και εξειδίκευση στις Αρχές αλλαγής συμπεριφοράς (Γνωσιακή Συμπεριφορική Θεραπεία) μέσα από επιμορφωτικά σεμινάρια και την κλινική εμπειρία με ασθενείς. Η κυρία Χαρώνη είναι, επίσης, εξειδικευμένη στην Προπονητική Υγείας (Health Coaching) και στόχος της είναι να συνεργαστεί με τους πελάτες όχι μόνο για τις διατροφικές τους συνήθειες αλλά και για έναν πιο υγιεινό τρόπο ζωής. Στο ιδιωτικό της γραφείο, παρέχει εξατομικευμένες υπηρεσίες, υποστήριξη και καθοδήγηση πάντα με πίστη στη δύναμη και την ικανότητα που έχουμε να αλλάξουμε και να βελτιώσουμε τους εαυτούς μας.