Ο Μπαφίλιας Παναγιώτης είναι Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος με ιδιωτικό ιατρείο στην Καλλιθέα. Είναι απόφοιτος της Ιατρικής Σχολής. Έχει αποκομίσει σημαντική εμπειρία έχοντας εργαστεί στη Β' Δερματολογική Κλινική του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου "Αττικόν" τόσο στον τομέα της Κλινικής Δερματολογίας, όσο και στον τομέα της Επεμβατικής Δερματολογίας ενώ σήμερα είναι επιστημονικός συνεργάτης διαγνωστικών κέντρων και ιδιωτικών πολυϊατρείων των Αθηνών. Διαθέτει πολυετή εμπειρία και στο ιατρείο του αναλαμβάνει περιστατικά σε όλο το φάσμα της Κλινικής και Αισθητικής Δερματολογίας παρέχοντας υψηλού επιπέδου υπηρεσίες για τις παθήσεις του δέρματος, laser δερματολογία και σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα.