Ο Στυλιανέλλης Ελευθέριος είναι Ποδίατρος - Ποδολόγος και διατηρεί ιδιωτικό Κέντρο Ποδολογίας στην Αθήνα. Σπούδασε Ποδολογία - Ποδιατρική στο Queen Margaret University. Η εκπαίδευσή του συνεχίστηκε στο ιατρείο διαβητικού ποδιού του Γενικού Νοσοκομείου Αθηνών Λαϊκό και στο Τζάνειο Γενικό Νοσοκομείο Πειραιά, όπου αντιμετώπισε πλήθος περιστατικών. Έχει, επίσης, συμβάλλει στην επιτυχία της 5ης Πανελλαδικής εκστρατείας Πρόληψης και Ευαισθητοποίησης "Με οδηγό το Διαβήτη" και με σημαία το σύνθημα "Ρύθμισε τον Διαβήτη σου, Προστάτεψε την Καρδιά σου, Ενημερώσου για την σημασία του Εμβολιασμού" ως μέλος της ιατρικής αποστολής ταξίδεψε στα νησιά του Αργοσαρωνικού. Παράλληλα, σε συνεργασία με απόφοιτο της σχολής καλών τεχνών κατασκεύασε και τοποθέτησε σε πειραματικό στάδιο δύο δάχτυλα πλήρως λειτουργικά σε ακρωτηριασμένο ασθενή λόγω διαβήτη. Σήμερα, συνεργάζεται με την κλινική Metropolitan General και στο ιδιωτικό κέντρο ποδολογίας του παρέχει υπηρεσίες συμβουλευτικής, διάγνωσης και θεραπείας παθήσεων των κάτω άκρων, νυχιών και πελμάτων.
Στυλιανέλλης Ελευθέριος
Ποδίατρος - Ποδολόγος