Ο Διατσίδης Λυκούργος είναι Χειρουργός Οδοντίατρος με ιδιωτικό οδοντιατρείο στα Πετράλωνα. Αποφοίτησε από την Οδοντιατρική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Στα πλαίσια της συνεχούς κατάρτισής του, έχει παρακολουθήσει πολυάριθμα επιμορφωτικά σεμινάρια, με ιδιαίτερη έμφαση στον τομέα των Εμφυτευμάτων και της Ενδοδοντίας, παραμένοντας ενημερωμένος για τις τελευταίες εξελίξεις της επιστήμης του. Διαθέτει πολυετή εμπειρία σε τεχνικές και προϊόντα, που αποδεδειγμένα είναι αποτελεσματικά, ειδικά για κάθε περίπτωση ασθενούς. Στο ιδιωτικό οδοντιατρείο του, έναν χώρο φιλικό και ευχάριστο, παρέχει υπηρεσίες προληπτικής και γενικής οδοντιατρικής, όπως καθαρισμό δοντιών, ψηφιακή ακτινογραφία, εμφράξεις, θεραπείες περιοδοντίτιδας - ουλίτιδας, καθώς και εξειδικευμένες υπηρεσίες αισθητικής οδοντιατρικής όπως λεύκανση και προσθετική.